Bursa Sağlık Turizmi Derneği (BUSAT) heyeti, kurumsal ziyaretleri kapsamında,2012 yılının ilk  çeyreğinde açılacak olan Hilton Bursa Convention Centre&SPA’yı ziyaret ederek incelemelerde bulunurken, BUSAT faaliyetleri hakkında da bilgi verdi.

 “DOĞRU SUNUM VE PAZARLAMA YATIRIMLARI ARTIRIR”

BUSAT Başkanı Mustafa Esgin, sağlık turizminin insanların sağlıklarıyla ilgili fiziksel ve psikolojik olarak iyilik hallerinin devamı için yaptıkları tüm turistik aktiviteler olarak tanımlandığını hatırlatarak, Hilton’un da hizmet kalitesi ile Bursa’ya değer katacağını belirtti.

Sağlık turizminin katma değeri yüksek bir turizm hareketi olduğuna dikkat çeken Esgin, son yıllarda yapılan yatırımlarıyla Bursa’nın, bölgenin sağlık üssü ve termal başkenti olarak konumlanacağına inandıklarını söyledi.

Esgin, sağlık turizminin gelişmesi adına yapılacak faaliyetlerde Balkanlar, Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetleri ana destinasyon olarak seçtiklerini açıkladı. BUSAT olarak 2012 yılında Bursa’nın yaklaşık bin civarında olan sağlık turisti kapasitesini de 5 bine çıkarmayı hedeflediklerinin altını çizen Başkan Esgin, “Ciddi bir turist hareketi oluştuğunda şuandaki yatırımlarla karşılayacak kapasitede değiliz bunun farkındayız. Ancak doğru sunum ve pazarlama yatırımları da artırır. BUSAT olarak sağlık turizmi ile ilgili her türlü sürecin içinde olacağız. Ancak şehir dinamiklerinin ve sivil toplumun konuya sahip çıkmasını da son derece önemsiyoruz” dedi.