Bursa Sağlık Turizmi Derneği (BUSAT)’ın geçtiğimiz günlerde Holiday Inn Bursa ziyaretinde Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile yapılacak ortak çalışmalar masaya yatırıldı.

Bursa Sağlık Turizmi Derneği (BUSAT) Yönetim Kurulu üyeleri kurumsal ziyaretler bağlamında Holiday Inn’in yeni Genel Müdürü Serkan Serdar’ı ziyaret etti.

BUSAT Başkanı Dr.Mustafa Esgin, Genel Sekreter Bio. Çiğdem Atalmış, İstişare Kurulu Üyesi Prof.Dr. Hakan Ozan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Nuran Şanlı, Sibel Bağcı Uzun ile Genel Koordinatör Hatice Şahin’in hazır bulunduğu ziyarette BUSAT’ın faaliyetleri hakkında bilgi verildi.

Ziyarette BUSAT Başkanı Esgin, Bursa’nın hem sağlık hem de bir turizm kenti olduğuna vurgu yaparken, “Sağlık turizminde pazar payımız her geçen gün artarken, bazı branşların da öne çıktığını görüyoruz. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi özellikle plastik cerrahi, fizik tedavi ve rehabilitasyon, organ transplantasyon gibi branşlarda yurtdışından hasta kabul eden önemli bir hastanemizdir. Biz sağlık hizmetini yüksek kalitede ve daha ucuza sunuyoruz. Tercih edilmemiz için çok sayıda neden var. Holiday Inn’in Görükle kampüsü içinde bulunması ise sağlık turizminin önemli ayaklarından konaklama için büyük bir avantajdır. Bu alt yapı imkânlarının doğru kullanılması, kentimizin gelecek vizyonuna önemli ölçüde ivme kazandırır” dedi.

Holiday InnGenel Müdürü Serkan Serdar ise sağlık turizmindeki yatırımları ve çalışmaları önemsediklerini belirterek, “Sunum ve pazarlaması doğru projeksiyonla yapılırsa bu büyük pazardan pay almamak için bir neden yok. Her anlamda katkı koymaya hazırız” dedi.