Bursa Sağlık Turizmi Derneği (BUSAT) Başkan Vekili Dr. Metin Yurdakoş, Sağlık Hizmetlerini Geliştirme Vakfı’nın Termal Tesisler, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Grup Başkanlığı’na getirildi.

Sağlık Hizmetlerini Geliştirme Vakfı’nın, geçtiğimiz günlerde yapılan ilk toplantısında; yeni yönetim ve denetim kurulu üyeleri belirlendi. Aynı zamanda TBMM Sağlık Komisyonu Başkanlığı görevini yürüten Prof.Dr.Cevdet Erdöl başkanlığında sürdürülen toplantı da Bursa Sağlık Turizmi Derneği (BUSAT) Başkan Vekili Dr. Metin Yurdakoş da Termal Tesisler, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Grup Başkanlığı’na getirildi.

Sağlık Bakan Yardımcısı Agâh Kafkas  ve eski Sağlık Bakanı Halil Şıvgının da Denetim Kurulu Üyeliğini yaptığı Vakıf’ta, S.Kamil Yuceoral Başkan Vekili, Serbest Bölgeler ve İleri Yaşam Merkezleri Grup Başkanlığı, Dr. Dursun Aydın Kamu Sağlık Kurumları, Hastaneleri ve Mevzuat Çalışmaları Grup Başkanlığı’nda yer aldı.

MARKA BİLİNCİ YARATACAĞIZ

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Grup Başkanı Dr. Metin Yurdakoş, Sağlık Hizmetlerini Geliştirme Vakfı’nın çalışmaları hakkında bilgi vererek, “ Öncelikle ülkemizdeki sağlık ve turizm hizmetlerinde ihtiyaç duyulan politikaların üretilebilmesi için gerekli olan düşünceyi üretebilecek tedbirlerin alınması hedeflenmektedir. Ülkemizin sağlık ve turizm alanında geldiği nokta ve sahip olduğu değerlerin, “marka bilinci” ve anlayışı ile yurt içi ve dışında tanıtılması faaliyetlerine ağırlık vereceğiz” dedi.

Amaçlar doğrultusunda birlikte hareket edilebilecek yerli ve yabancı kuruluşların ve şahısların belirleneceğine de dikkat çeken Yurdakoş, uluslararası sağlık ve sosyal sigorta anlaşmaları için de çalışmalar yürüteceklerini belirtti. Yurdakoş, sağlık ve sağlık turizmi konularında öncelikli eğitim vermesi hedefi doğrultusunda üniversite kurulmasının da hedefler arasında olduğunu ifade etti.

Sağlık Hizmetlerini Geliştirme Vakfı’nın yeni Yönetim Kurulu Üyeleri ve koordine edecekleri konu başlıkları şöyle:

Prof Dr.Cevdet ERDÖL; Başkan

S.Kamil Yuceoral;  Başkan Vekili       Serbest Bölgeler ve İleri Yaşam Merkezleri Grup Başkanlığı (Turizm Bakanlığı Eski Müsteşarı)

Dr. Dursun Aydın;  Kamu Sağlık Kurumları, Hastahaneleri ve Mevzuat Çalışmaları Grup Başkanlığı (Sağlık Bakanlığı Sağlık Turizmi Daire Başkanı)

Dr. Haluk Özsarı;   Sağlık Eğitimi ve Üniversite Hastahaneleri Grup Başkanlığı (üniversite hastaneleri korrdinatörü)

Dr. Filiz Çevirme;    Sağlık Sigortaları ve Akreditasyon Grup Başkanlığı (Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) Genel Koordinatörü)

Hüseyin Çelik;        Özel Hastaneler Grup Başkanlığı (Akredite Hastaneler Derneği İcra Kurulu üyesi )

Dr Metin Yurdakoş;   Termal Tesisler, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Grup Başkanlığı (Bursa Sağlık Turizmi Derneği (BUSAT) Başkanvekili)

Ahmet Karamısır; Sağlık Fuarları ve Toplantıları Grup Başkanlığı (Türk-İsviçre Sağlık Turizmi Derneği Başkan Yardımcısı)

Hamdi Şengel;  Danışma Kurulu Üyeleri Koordinasyonu Başkanlığı (Başbakanlık Müşaviri)

 

Yeni Denetim Kurulu Üyeleri;

Halil Şıvgın                Eski Sağlık Bakanı,

Agah Kafkas             Sağlık Bakan Yardımcısı,

Dr.Abdurrahman Arıcı, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı.