BUSAT Başkanı Dr.Mustafa Esgin’i ziyaret eden Apron Jet Ceo’su Zafer Yeşilgül, Yenişehir Havaalanı’nda yapmayı planladıkları yatırımla ilgili bilgi verirken,  Sağlık Turizmi sektörü hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Arap Birliği Turizm Örgütü, Arap ülkelerine uçuşların gerçekleştirilmesi için Apron Jet Havacılık firması ile ortaklık anlaşması imzalaması sonucu gözler Yenişehir Havaalanına çevrildi. Apron Jet firması yetkilileri bu çerçevede hem Yenişehir Havaalanında incelemelerde bulundu hem de kent dinamikleriyle görüş alışverişlerinde bulunmaya başladı.

Apron Jet Ceo’su Zafer Yeşilgül ve Genel Müdürü Gökçehan Daçe, bu kapsamda BUSAT Başkanı Dr.Mustafa Esgin’i ziyaret etti. 2005 yılında Acil Uçak Havacılık alanında kurulan bir havayolu şirketi olduklarını belirten Yeşilgül, 67 iş jeti ve 27 helikopter ile artık bir dünya markası olarak yollarına devam ettiklerini söyledi. Arap Birliği Turizm teşkilatı Başkanı Dr.Bandar Fahad Al-Fehaid ile yaptıkları anlaşma gereği Arap ülkeleri ile Bursa’yı birbirine bağlayacaklarını ifade etti.

SAĞLIK TURİZMİNDE HAVAALANI ŞART

BUSAT Başkanı Dr.Mustafa Esgin ise Bursa’nın çok yönlü markasal değeri olan bir kent olduğunu belirterek Bursa’da ivme kazanan Sağlık Turizmi sektörüne dikkat çekti. Dr. Mustafa Esgin sözlerini şöyle sürdürdü; “Bursa’nın dünya ticaretinde ve Sağlık Turizminde avantaj yakalaması ancak aktif kullanılan uluslararası bir havaalanı ile mümkündür. Yenişehir Havaalanı uluslararası ulaşıma açık, Türkiye’nin 6’ıncı büyük havalimanıdır. Apron Jet ve Arap Birliği’nin attığı bu adım mutlaka Bursa’da yansıma bulacak olumlu bir gelişmedir.Neden her hafta 2 uçak dolusu hastayı kalp cerrahisi için Bursa’ya getirmeyelim.Ortadoğu’ya yönelik Sağlık Turizmi hareketimizde bu adımı geliştirecek çalışmaları mutlaka yapacağız.Gerekirse; Bursa’nın Havayolu şirketinin kurulması konusundaki çalışmalara da katkı sağlayabiliriz.”