1. Bursa Turizm Fuarı, 18-21 Ekim 2018 tarihlerinde, Merinos AKKM ve Network Fuarcılık Ltd. Şti. işbirliğinde Bursa’da gerçekleştirilecektir. Fuarla eş zamanlı olarak Bursa Valiliğinin himayelerinde, 3. Bursa Turizm Zirvesi, Bursa Turizm Platformu Üyeleri, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Bursa Turizm Tanıtma Birliği, TÜRSAB, GÜMTOB, BURO, BUSAT, BTÇH ve BURASDER derneklerinin ve turizm ile ilgili kamu kurumları destekleriyle, SKAL Bursa Kulübü koordinatörlüğünde gerçekleştirilecektir.

Turizm Zirvesi ve Fuarı kapsamında, BUSAT Paneli de gerçekleştirilecektir. Derneğimizin paneli; 20 Ekim Cumartesi Saat 11.30’da yapılacaktır. Ayrıca zirveye Sağlık Turizmi Çalıştayı ile de katkı verilecektir.

Zirve kapsamında, İznik, Gölyazı, Tanıtım, Eğitim, Esnaf ve Turizm, Konaklama, Uludağ, İstihdam, Çevre, Sağlık Turizmi konularında çalışma grupları oluşturulmuştur. Bu çalışma gruplarına ilgili kurum temsilcileri davet edilmiştir. Yapılacak toplantıda konu ile ilgili sorunlar, çözüm önerileri ve eylem planı çıkarılacaktır. Çıkan rapor ilgili kamu yöneticilerine sunulacaktır.